دائره المعارف علوم متافیزیکی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی

فیروزه

کلیات

این سنگ از فسفات آلومین به رنگ فیروزه ای کهبه شکل غده ای است تشکیل می شود . ماده رنگی موجود در آن از مس و آهن است . معمولا در شکاف سنگهایی که منابع غنی از آلومینیوم هستند یافت می شود . توده های مهم آن در آریزونا ، نوادا ، چین ، تبت و مکزیک دیده می شود .

اثر بر روح و روانتأثیر بر بدن

سنگ فیروزه به عوارض عملکردهای نادرست کبد وغدد کمک می کند . چشمها را نیرو می بخشد و بر علیه بیماری های چشم و اصلاحگردش خون موثر است . درد گلو، التهابات ریوی و بیماری های دستگاه تنفسی رادرمان می کند . در براب رافسردگی ها مفید است و قلب را تقویت می کند .

فیروزه برای همه بیماریها که بر اثر کمبودمواد غذایی و تغذیه بد ایجاد می شوند مانند آناروکسی (2) بکار می رود . معمولا ً هنگام پارگی رباطها و تاندونها ، جریان خونی را در بافتهای عضلانیزیاد تر می کند . همچنین بخاطر درخشش آن شادی آور است و اثری سودمند برروی کمبود اکسیژن ، مسمومیت های خونی واسترس دارد . سنگ فیروزه کمک موثریبه درمان نواحی از بدن که تحت هجوم ویروسها و باکتری ها هستند یا نواحیآلوده نیز می کند. گفته شده است که فیروزه از عملکرد و شفا بخشی بیکران خودآگاهی ندارد . همچنین دارای اهمیت زیادی است که بدانید در کاربرد این سنگچنانچه رنگ خود را از دست بدهد یا اینکه خرد شود ، این بدان معنا است کهتمام نیرویش را برای شما از دست داده است بنا بر این باید در خاک قرار بصورت خشک قرار دهید تا آنجا استراحت کند

اثر بر روح و روان

فیروزه سنگی توانمند و حامی به شمار می رود . به ویژه فرض شده است که اسب و سوار کار را در سقوط نا گهانی در امان نگه میدارد . همچنین در زمان مسافرت از شخص همایت می کند . همچنین تلسم اعضاءکارکنان هواپیمایی است . این سنگ باعث شادی و نشاط افراد غمگین و افسرده میشود و به آنها نیروی لازم برای به انجام رساندن کارهای سخت را با ظرفیت وچابکی منتقل می کند . این سنگ باعث اعتماد به نفس می شود و جرأت لازم برایبیان استدلالهایمان را به طور مختصر و با اطمینان خاطر در کنفرانسها در ماایجاد می کند . شخص را در برابر خوابهای آشفته و کابوسها حمایت می کند . نیرو و ارتعاشات منفی ، مضر و آشفته را از ما دور می کند و حتی می تواندجذب کننده ( نیروهای مثبت .م. ) باشد .

نشان طالع بینی

سنگ فیروزه مختص نشان ماهی است و همچنین در سنت هندی ها به همین نشان تعلق دارد .

طبقه چاکرا

فیروزه متعلق به چاکرای گردن و گلو است .

خصوصیات

اتومبیلرانان و مسافران بایستی این سنگ راباخود داشته باشند زیرا آنها را در برابر حوادث و سرنوشت حمایت می کند . هرروز فیروزه را به مدت 10 دقیقه بر روی چاکرای گردن بچه هایی که حمام کردهاند قرار دهید .

فروش و نگهداری

سنگ فیروزه در بازار فروش قابل دسترس است و بهصورتهای نتراشیده ( بیشتر به فرم قطعات کوچک )، صیقلی، داخل زنجیر و جواهریافت می شود . بدون شک انواع گوناگون و بسیار زیبایی از آندر آریزونا دیدهمی شود . بسیار دارای اهمیت است که شما هر روز به موقع سنگتان را تخلیهکنید . این سنگ بسیار حساس و آرام است و این برای این است که نباید آن رابا آب تمیز کنید ، اما می توانید توسط نمک دریای خشک این کار را بکنید . بهتر است فواصل تمیز کردن را بیشتر کنید . صابون ، محصولات شیمیایی و دیگرمواد فیروزه خراب می کنند ، بنابر این از استفاده آنها اجتناب کنید .

توصیه می کنیم به هیچ عنوان از نور خورشید برای شارژ این سنگ استفاده نکنید

 

 

خواص جادویی

دوستی، مدیتیشن،تعادل احساسات، وفاداری، غیب گویی، التیام، آرامش، توسعه روحی، زیبایی، حمایت، شادی، توانگری، عشق

 

 

زبر جد

خواص جادویی

موفقیت، رشد، تطهیر، تعادل، شهود باطنی، ایجاداحساس دلسوزی و کنترل خشم و اعصاب، شفا یافتن،متمرکز شدن، کاستن استرس،جبران وابستگی در هنگام قطع یک ارتباط

همراه داشتن آن در خواب باعث حمایت شما در برابر بختک و کابوس می شود

 

تورمالین

خواص جادویی

وزن کم کردن، خلاقیت، موفقیت، جلب عشق، مدیتیشن، پایه ریزی ادراک ریشه ای از مسائل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توپاز آبی _ زبر جد آبی

 

کلیات

اصل و ترکیبات این سنگ همانند زبر جد طلایی است

تأثیر بر بدن

زبر جد آبی یکی از سنگهای عالی برای چاکرایقلب است . صدا را تقویت می کند و برای التهابات گلو و گرفتگی صدا موثر استاعصاب را قوی و افسردگی را درمان می کند ، نگرانی را از بین می برد و کمکبزرگی به سر دردهای که منشأ عصبی و استرسی دارند می کند . اما همچنین اگراگر از لخته های خونی و واریس ها رنج می برید ، زبر جد آبی قادر به کمکشماست . بهتر است این سنگ در جای بیمار قرار گیرد . سنگ مورد نظر عملی فعالبر روی معده و غده هیپوفیز دارد ، بنابر این سیستم عصبی سمپاتیک را تحریکمی کند

اثر بر روح و روان

به دلیل رنگ آبی همیشه به نام « آسمان آبی » خوانده می شود و الهامات ما را زیاد می کند . در سرنگونی ساختار انعطافناپذیر احساساتمان کمک می کند و برای جلو گیری از عقاید سخت، هر کاری انجاممی دهد . سنگی ایده آل برای هنرپیشگان ، خوانندگان ، موسیقی دان ها ونقاشان زن و مرد است . ترجیحاً آن را به صورت جواهری در زنجیر و یا بهتر ازآن ، بصورت گردنبند با خود داشته باشید

نشان طالع بینی

زبر جد آبی به نشانهای قوس و جوزا تعلق دارد

طبقه چاکرا

این سنگ سحر انگیز به چاکراهای پیشانی و گلو اختصاص دارد

خصوصیات

توصیه شده در صورتی که احتیاج به صدایی رسابرای کنفرانس دادن یا آواز خواندن دارید ، یک زبر جد آبی را هر روز به مدت 20 دقیقه بر روی چاکرای گردن قرار دهید

فروش و نگهداری

زبر جد آبی به فرم های صیقلی ، داخل زنجیر وجواهر یافت می شود اما انتخاب آن محدود است . بعد از هر بار استفاده آن رازیر آب جاری بشویید و به مدت حدود 2 ساعت در نور خورشید قرار دهید

 

 

 

 

 

 

 

 

یاقوت کبود

 کلیات

نوعی کریندون آبی و سبز ، زرد و یا بنفش استکه از اکسید آلومینیوم تشکیل می شود و ماده موجود در آن آهن و تیتان است . محل های اصلی کشف آن کشورهای هندوستان ، سیلان ، برمانی ، تایلند، استرالیا، آمریکای شمالی و سری لانکا است .

تأثیر بر بدن

طبق منابع قدیمی و تحقیقات اخیر ، یاقوت کبوددارای خاصیت شفا بخشی بی شماری است . توسط ارتعاشات نورانی اش می تواندنیرویی تولید کند تا سلولهای پوست ، مو و ناخنها را اصلاح و ترمیم کند ، ازریزش موها و طاسی می کاهد و به درمان سریع بیماریهای پوستی کمک می کند . یاقوت کبود مجموعه سیستم عصبی را نیرو می بخشد و به بیماری هایی که ازاعصاب نشأت می گیرند یاری می رساند . به دلیل قدرت و توانایی اش می تواندسنگی قوی برای تسکین دردها و ناراحتی ها باشد . دردهای عصبی مانند درد عصب ،دردهای رماتیسمی ، سردردهای شدید ، نقرس یا بیماریهای مفصلی و دردهای ناشیاز آن ، قولنج ، سوزش معده ، ناراحتی های عمل جراحی و دردهای سخت ازجراحتهای خطرناک را درمان می کند .

یاقوت کبود برای ناراحتی های مزمن گوشی و فکی ،سینوسهای پیشانی و بطنها موثر است . چشم ها و بینایی را تقویت می کند . نتایج بسیار خوبی برای درمان بثورهای پوستی و بیماری های مربوط به پوستهمراه با شستن آب یاقوت کبود به دست آمده است . تورمها ، زخمها و خونریزیها، در نتیجه استفاده از یاقوت کبود کاهش می یابند. به علاوه ، می توان ازاین سنگ برای آرام کردن عصبانیت ، مبارزه بر علیه بی خوابی ، سرگیجه وتعریق بیش از حد استفاده کرد . بچه هایی که با لکنت صحبت می کنند ، بایدیاقوت کبود را همراه با سنگ کلسدوئین در گردن داشته باشند . اما یاقوت کبوددر وضعیتهای روانی بیمارگون و ناراحتی های ذهنی و روانی نیز استفاده میشود .

اثر بر روح وروان

یاقوت کبود یک سنگ خوب برای مدیتیشن است و مارا در تصمیماتمان حمایت می کند . به کسانی که آن را با خود دارند ، درکوفهم و روشنی می دهد وآنها را در برابر خشم و بی صبری حمایت می کند . اینسنگ طبیعت دوران را تزکیه و تجدید می کند . یاقوت کبود توانایی و قدرتدرخشانی از خود بروز می دهد . این سنگ بدون آنکه فرد حامل احتیاجی بهمداخله آگاهانه داشته باشد ، انرژیها را به هم متصل می کند .

یاقوت کبود از ارتعاشات خاص خود نیروی بزرگیمهیا می سازد ، و بدون آنکه انرژی صاحبش راتقویت یا تکمیل کند ، مستقلا ًدارای انرژی خاص و مربوط به خود است . گاهی اوقات یاقوت کبود « سنگ خرمندان » نیز نامیده می شود .گاهی به افرادی که در جستجوی صلح و واقعیت درونیتوسط نیروهایشان هستند بر می خوریم ، یاقوت کبود سنگ واقعیت ، وفاداری ،عقل و خرد است .

نشان طالع بینی

یاقوت کبود مختص علائم گاو نر ، سنبله و ماهیاست . یاقوت ستاره دار به میزان ، از نوع آبی تیره به کماندار و آبی روشنبه جوزا اختصاص دارد .

طبقه چاکرا

این سنگ متعلق به چاکرای ششم یا « چشم سوم » است .

خصوصیات

طبق سنتهای قدیمی ، این سنگ را بر روی پیشانیتب دار قرار می دادند تا آن را تسکین دهد. برای مبارزه بر علیه بی خوابی کهموجب بیماریهای عصبی می شود ، لازم است بر روی پیشانی قرار گیرد یا در دستگرفته شود .

فروش و نگه داری

تنها تعداد محدودی از این سنگ در بازار تجارتمشاهده می شود . بیشتر اوقات به شکلهای نتراشیده ، صیقلی ، دستبند و بهندرت به صورت گردنبند یافت می شود . سنگهای صیقل یافته بیش از حد گرانهستند ، به شما توصیه می کنیم که سنگ خود را در نمک خشک دریا برای تخلیهقرار دهید و آن را در نور خورشید شارژ کنید ، اما بیشتر از یک ساعت نشود

/ 0 نظر / 42 بازدید